ZDALNY DOSTĘP DO BAZ POPRZEZ SYSTEM HAN

Mar 9, 2021 | Aktualności

Pracownicy i studenci Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego mają możliwość dostępu do baz spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu HAN (Hidden Automatic Navigation). HAN nie wymaga dodatkowych instalacji ani konfiguracji przeglądarki internetowej. Obecnie przeszukujemy bazy zakupione przez Bibliotekę Akademii Kaliskiej poprzez multiwyszukiwarkę. Aby uzyskać dostęp do materiałów pełnotekstowych spoza sieci uczelnianej, należy zalogować się do systemu HAH tak jak do swego konta bibliotecznego (do logowania prowadzi link na żółtym pasku wyszukiwarki), czyli podając swój numer czytelnika lub opcjonalnie adres mailowy i hasło do systemu bibliotecznego.

W przypadku studenta (I i II stopnia) nr czytelnika to prefiks 15920 i dalej nr legitymacji studenckiej.

Nr czytelnika dla: studenta studiów podyplomowych, doktoranta,  pracownika naukowego lub administracyjnego, to prefiks 15900 plus nr karty czytelnika.

Obecnie jedynie w przypadku materiałów z bazy BIBLIO (dawniej baza NASBI), chcąc uzyskać dostęp do pełnego tekstu z tego zasobu, czytelnik musi podać dodatkowy kod dostępu (do pobrania w bibliotece).