ZDALNY DOSTĘP DO BAZ POPRZEZ SYSTEM HAN

mar 9, 2021 | Aktualności

Pracownicy i studenci Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego mają możliwość dostępu do baz spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu HAN (Hidden Automatic Navigation). HAN nie wymaga dodatkowych instalacji ani konfiguracji przeglądarki internetowej. Obecnie przeszukujemy bazy zakupione przez Bibliotekę Akademii Kaliskiej poprzez multiwyszukiwarkę.

Aby uzyskać dostęp do materiałów pełnotekstowych spoza sieci uczelnianej, należy zalogować się do systemu HAN tak jak do swego konta, czyli podając swój numer czytelnika (lub opcjonalnie adres mailowy) i hasło do systemu bibliotecznego.

Pamiętaj, ABY KORZYSTAĆ Z BAZ MUSISZ MIEĆ ZAŁOŻONE KONTO W NASZEJ BIBLIOTECE!

W przypadku studenta (I i II stopnia) nr czytelnika to prefiks 15920 i dalej bez spacji nr legitymacji studenckiej.

Nr czytelnika dla: studenta studiów podyplomowych, doktoranta,  pracownika naukowego lub administracyjnego, to nr karty czytelnika.

Jeśli przeszukujesz bazy poprzez multiwyszukiwarkę, zostaniesz poproszony o zalogowanie po wyszukaniu materiałów. U góry na żółtym pasku pojawi się informacja w j. ang. (Welcome, Guest. Sign in to your institution for full access to your library`s resources.). Klikamy w ten pasek i logujemy się jak do konta bibliotecznego.

Jeśli przeszukujesz konkretną bazę, po kliknięciu w ”przejdź do bazy” pojawi się opcja logowania.

Jedynie w przypadku materiałów w bazie BIBLIO (dawniej NASBI), chcąc uzyskać dostęp do pełnego tekstu z tego zasobu, czytelnik musi podać dodatkowy kod dostępu (do pobrania w bibliotece).

Pamiętaj, WCHODZIMY DO BAZ ZAWSZE ZE STRONY BIBLIOTEKI!