ZASOBY ZDALNE PRZESZUKIWANE PRZEZ MULTIWYSZUKIWARKĘ EDS

kwi 19, 2021 | Aktualności

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Biblioteka Akademii Kaliskiej posiada dostęp do multiwyszukiwarki EBSCO Discovery Service. Narzędzie to umożliwia efektywne przeszukiwanie zasobów zdalnych prenumerowanych przez Bibliotekę oraz baz udostępnianych bezpłatnie przez firmę EBSCO.

Z multiwyszukiwarki można korzystać ze wszystkich komputerów uczelni, a także z komputerów domowych, urządzeń mobilnych oraz laptopów, za pomocą skonfigurowanego systemu HAN.

Osoby korzystające z wyszukiwarki zdalnie mogą przeszukiwać zasoby w trybie gościa (o czym poinformuje ich żółty pasek na górze ekranu). Dostęp do pełnego tekstu będzie możliwy po zalogowaniu się do platformy. Do logowania prowadzi link na wcześniej wspomnianym żółtym pasku. Do systemu HAN logujemy się tak jak do swego konta bibliotecznego.

Poniżej link do krótkiego filmu instruktażowego prezentującego funkcje wyszukiwarki EBSCO Discovery Service:

EDS – przewodnik: https://www.youtube.com/watch?v=OhziLD7GZ-s

Aby skorzystać z multiwyszukiwarki, należy wejść w zakładkę BAZY na stronie biblioteki.