W NASBI książki także dla czytelników Wydziału Nauk o Zdrowiu

lut 1, 2021 | Archiwum

W bazie NASBI (ebookpoint BIBLIO)
polecamy książki także dla czytelników
Wydziału Nauk o Zdrowiu

Smith L. H., Kays T. M., Psychologia sportu dla bystrzaków, tł. M. Lipa, B. Pawlak, Helion, Gliwice 2014

Książka skierowana do trenerów, rodziców młodych sportowców, studentów zainteresowanych karierą psychologa sportu oraz samych sportowców. Pozycja zawiera wskazówki i techniki szkoleniowe oraz pomocne rady, o których należy pamiętać podczas treningu i rywalizacji. Praktyczne porady pomogą w opracowywaniu spersonalizowanych programów dla sportowców. Czytelnik znajdzie też opisy konkretnych autentycznych przypadków wraz z analizą skuteczności interwencji i opisem jej przebiegu.

Sobczak J., Prawo a medycyna, Wydawnictwo Naukowe Silva RERUM, Poznań 2018

Pozycja przedstawia regulacje prawne obowiązujące w polskim prawie w odniesieniu do zawodów medycznych. Autor dużą wagę przywiązuje do ochrony praw pacjenta, tajemnicy lekarskiej i ochrony danych.

Bean A. , Żywienie w sporcie, tłum. E. Wojtczak, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2019

Kompletny przewodnik po żywieniu w sporcie napisany przez jedną z najbardziej znanych dietetyków sportowych w Wielkiej Brytanii. Książka, skierowana do wszystkich sportowców, niezależnie od ich wieku i poziomu zaawansowania. Porady dietetyczne uwzględniają konkretne dyscypliny i płeć sportowców.

Drzymała K., Narty: poradnik bez kantów, Helion, Gliwice 2010

Książka skierowana do narciarzy, ale może być także pożytecznym podręcznikiem dla instruktorów narciarskich. Czytelnik znajdzie tu wiele informacji nie tylko o sprzęcie, ubiorze, jego konserwacji, technik jazdy, ale również dotyczących bezpieczeństwa na stoku i możliwych kontuzji.

Foeller M., Jak być fit i nie zwariować?, Helion, Gliwice 2020

Jak się odchudzać i utrzymywać kondycję jednocześnie nie głodując albo nie katując się ćwiczeniami.? Magda Foeller, trener personalny, napisała poradnik zwracając uwagę na psychologiczne aspekty fitnessu związane z wysiłkiem, samokontrolą i autoafirmacją.

Jakimowicz-Klein B., Dieta antymiażdżycowa, Wydawnictwo Astrum 2012

Dieta antymiażdżycowa to dieta, która ma na celu obniżenie poziomu cholesterolu. Książka zwraca uwagę na tłuszcze, które na co dzień spożywamy. C- NASBIzytelnik znajdzie tu konkretne przepisy na dania w tym wegetariańskie oraz desery i napoje. Pozycja zawiera także ogólne informacje o miażdżycy i cholesterolu, podkreśla znaczenie aktywności fizycznej.