Szlachetna paczka

sty 24, 2020 | Wydarzenia

W grudniu 2019r. podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy biblioteki włączyli się w przygotowanie Szlachetnej paczki. 18.12.2019 r. otrzymaliśmy podziękowania:

Drogi Darczyńco,

Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze![…]
Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Przekazanie Paczek było dla Pani Joanny momentem bardzo wzruszającym. Po wyjściu Pani Marioli – reprezentantki Biblioteki Uczelnianej PWSZ Kalisz rodzina przystąpiła do rozpakowywania prezentów. Najbardziej podekscytowana była najmłodsza domowniczka czyli Zosia. Jednak wszyscy obecni domownicy postanowili, aby symbolicznie pierwszą paczkę zatytułowaną ,,dla Mamy”otworzyła Pani Joanna. W środku były kosmetyki do makijażu oraz do pielęgnacji. Mama była przeszczęśliwa , powiedziała, że na takie kosmetyki nawet nie patrzy na pułkach sklepowych ponieważ brakuje jej na nie pieniędzy. Kolejne paczki rozpakowywała już Zosia z pomocą Blanki. Kiedy najmłodsza z córek Pani Joanny otworzyła paczkę, która była wypełniona grami oraz książeczkami z ,,Krainy Lodu” była wniebowzięta i zajęła się ich oglądaniem. Poziom jej radości wzrósł jeszcze bardziej kiedy okazało się, że dostała również ubranka ze swojej ulubionej bajki. Blanka, która bardzo lubi sport i jest aktywna na co dzień, bardzo ucieszyła się z łyżew. Akurat złożyło się tak, że ze swoich starych wyrosła. Pozostali domownicy czyli Antoni i Nikodem w czasie dostarczenia paczek byli w szkole i nie mogli uczestniczyć w rozpakowywaniu prezentów. Myślę jednak, że na pewno ucieszą się z otrzymanych podarunków, a w szczególności z piłki, przyborów szkolnych oraz ubrań. Rodzina po rozpakowaniu wszystkich paczek serdecznie podziękowała. Pani Joanna powiedziała, że okres świąteczny jest dla niej szczególnie trudny, ze względu na zwiększone wydatki, ale Państwa pomoc skutecznie jej ten czas ułatwi. Podkreśliła, że jest bardzo wdzięczna za tyle żywności, środków czystości, środków do pielęgnacji, pościeli i ręczników. Będzie to dla niej duże odciążenie i ułatwienie na zbliżające się świątecznych oraz zimowe dni.

Słowo od Wolontariusza

Pani Mariolu!
Chciałabym serdecznie podziękować za tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki. Współpraca z Panią była czystą przyjemnością. Jest Pani przesympatyczną, bezinteresowną, bardzo zaangażowaną w pomoc innym osobą. To bardzo cenne i coraz rzadziej spotykane w dzisiejszych czasach. Paczka przygotowana przez Państwa robiła wrażenie już od pierwszego spojrzenia. Każdy pakunek, przecudownie zapakowany, krył w sobie tak wiele dobroci. Widać było dokładność, z jaką przygotowywali Państwo prezenty. Jestem przekonana, że skompletowane rzeczy będą dużą pomocą dla Pani Joanny, a dzieci dzięki Państwu dostały najpiękniejszy prezent czyli kolorowe, pełne zabawy i mnóstwa pozytywnej energii Święta.
Korzystając z okazji chciałabym życzyć Państwu […]samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku oraz żeby nigdy nie stracili Państwo chęci i motywacji do pomocy innym, ponieważ Państwa dobroć i otwarte na innych ludzi serce jest bezcenne.

Ania – Wolontariuszka

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Szanowni Państwo!

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za współudział w tworzeniu Szlachetnej paczki.

Pracownicy Biblioteki Uczelnianej