Szlachetna Paczka 2021

gru 20, 2021 | Aktualności

Szlachetna Paczka 2021 już za nami. W tegorocznej akcji naszą pomocą objęliśmy rodzinę Pana Zdzisława, który po śmierci żony samotnie wychowuje dwóch synów oraz samotnego Pana Waldemara, od wielu lat borykającego się z poważną chorobą. Dziś dzień podziękowań wszystkim darczyńcom. Wyzwanie było ogromne – dwa domy, mnóstwo pilnych potrzeb, a do tego małe i duże marzenia, które bardzo chcieliśmy spełnić. Udało się dzięki ofiarności CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ. Nasz sukces zawdzięczamy także osobom spoza uczelni – przychodni MAGDOMED. Większość zebranych darów została spakowana przez bibliotekarzy w ubiegłym tygodniu i przekazana właściwym osobom. W pięknie zapakowanych paczkach podopieczni znajdą potrzebne artykuły: żywność, środki czystości, odzież, obuwie, materiały szkolne, sprzęt AGD, pościel i koce. Niektóre z tych rzeczy były darami, inne kupowaliśmy otrzymując zaskakujące rabaty. W tym roku miała miejsce także zbiórka pieniędzy na opał dla obu rodzin i zakończyła się sukcesem. Do ubiegłego weekendu nie wszystko udało się jednak zrealizować. Na szczęście otrzymaliśmy wiele sygnałów, że jeszcze wiele osób chciałoby akcję wesprzeć. Do minionej środy (15 grudnia) trwała zbiórka na wszystkich wydziałach, aby jednemu z chłopców kupić laptopa potrzebnego do nauki szkolnej. Dzięki WASZEJ OFIARNOŚCI laptop został zakupiony i jeszcze w tym tygodniu zostanie przekazany potrzebującemu.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że RAZEM NAM SIĘ UDA. I Udało się! Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie darczyńcom z Wydziału Nauk o Zdrowiu, którzy do ostatniej chwili uczestniczyli w tegorocznej akcji.

Osobno chcielibyśmy podziękować pracownikom Przychodni MAGDOMED, którzy wspólnie z nami podjęli się opieki nad Panem Waldemarem i Panem Zdzisławem z synami – Danielem i Kordianem.

MAGDOMED jest Specjalistyczną Przychodnią Rehabilitacyjną, działającą z sukcesami w Kaliszu nieprzerwanie od 2003 roku. To zespół doświadczonych i dobrze wykształconych fizjoterapeutów. Wśród pracowników przychodni jest wielu absolwentów Akademii Kaliskiej. Specjalizują się w rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej, neurologicznej, jak również w zabiegach, mających na celu poprawę postawy ciała oraz pomoc w usprawnieniu wykonywania codziennych czynności.

W przychodni można znaleźć nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt umożliwiający diagnozę problemu i kompleksowe leczenie dolegliwości. Dzięki temu, studenci Akademii mają wgląd w najnowsze możliwości pracy z pacjentem, a fizjoterapeuci doskonałe warunki do współpracy. W tej przychodni każdy pacjent otoczony zostaje profesjonalną opieką, a zabiegi odbywają się w atmosferze pełnej zrozumienia i życzliwości.

Raz jeszcze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM PRZYCHODNI ZA OFIARNOŚĆ! RAZEM NAM SIĘ UDAŁO!

Link do strony: http://www.magdomed.pl/