SPOTKANIE Z PUŁKOWNIKIEM GRZEGORZEM KALICIAKIEM

sie 1, 2022 | Wydarzenia

1 kwietnia 2022 r. Wydział Nauk Społecznych gościł klasy mundurowe kaliskich szkół średnich. Uczniowie i opiekunowie odwiedzili także Bibliotekę Akademii Kaliskiej przy Nowym Świecie, obsługującą czytelników Wydziału Nauk Społecznych. Goście zapoznali się z zasobami tradycyjnymi i zdalnymi naszej biblioteki, oferowanymi usługami oraz z działalnością kulturalną i promocyjną biblioteki. Odwiedzający obejrzeli wystawę wybranych publikacji na temat wojskowości, przygotowaną przez bibliotekarzy. Wszyscy otrzymali informator biblioteki „Vademecum użytkownika” oraz folder „Bazy w zasobach Biblioteki Akademii Kaliskiej”.

Tego dnia w Auli Collegium Novum Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego odbyło się spotkanie z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem – dowódcą bohaterskiej obrony ratusza w Karbali, podczas II wojny w Zatoce Perskiej. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali wystąpienia gościa na temat „Wpływu dowódcy na budowanie morale w warunkach bojowych. Przywództwo w sytuacjach przełomowych—studium przypadku na przykładzie Ratusza Karbali”. Słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. jak ważna jest postawa moralna, siła duchowa dla żołnierza, jakie cechy powinien mieć przywódca i czy dowódcą trzeba się urodzić.
Po zakończeniu uczestnicy mogli zadawać pytania pułkownikowi, poprosić o zdjęcie z prelegentem oraz otrzymać od niego autograf. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Akademii Kaliskiej oraz Wydział Nauk Społecznych.