Skany dla czytelników

listopad 10, 2020 | Aktualności

Szanowni Państwo,
Drodzy Czytelnicy!

Mimo otwarcia biblioteki dla czytelników i możliwości wypożyczenia książek w wersji papierowej nadal oferujemy naszym czytelnikom zasoby elektroniczne oraz usługę skanowania.

Prośbę o wykonanie skanu należy przesłać mailowo (adresy bibliotekarzy znajdują się na stronie biblioteki www.bu.pwsz.kalisz.plz podaniem dokładnych danych bibliograficznych poszukiwanej pozycji (przy fragmencie książki: autor, tytuł, rok wydania, strony; w przypadku artykułu z czasopisma: tytuł, rocznik, nr w obrębie rocznika, strony). Skany będą wykonywane wyłącznie z pozycji niedostępnych w wersji elektronicznej w zasobach Biblioteki Akademii Kaliskiej. W przypadku dużego zainteresowania usługą, realizacja zamówienia na skan może być wykonana z opóźnieniem (do dwóch dni od złożenia zamówienia). Maksymalna ilość stron dla jednej osoby – do 50 stron na tydzień.

Przypominamy o dostępie do zasobów elektronicznych, czyli do baz ibuk i NASBI, które są czytelniami podręczników akademickich. Aby można z nich skorzystać poza siecią uczelnianą, należy zwrócić się mailowo do bibliotekarza z prośbą o kod dostępu (podając swoje dane: imię i nazwisko, nr albumu, kierunek). Wejście ze strony biblioteki (zakładka BAZY).

Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązania pomogą naszym czytelnikom bezpiecznie dotrzeć do potrzebnych materiałów.