Poznaj Bibliotekę Akademii Kaliskiej

maj 10, 2021 | Aktualności


Na wirtualny spacer po Bibliotece Akademii Kaliskiej zapraszamy wszystkich naszych czytelników. Szczególnie tych, którzy obecnie, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, nie odwiedzają nas tak często, jak kiedyś, korzystają z zasobów zdalnych, a kontakty z nami ograniczają do maili i telefonów. Zwiedzanie wszystkich agend naszej biblioteki dedykujemy zwłaszcza tym, którzy rozpoczęli studia w bieżącym roku akademickim i swoją przygodę z naszą biblioteką zawdzięczają wyłącznie kontaktom zdalnym i zasobom online. Po bibliotece „oprowadza” nasza koleżanka, Ewa Obała.
Zapraszamy!

Zwiedzanie Biblioteki Akademii Kaliskiej rozpoczniemy od działu, w którym czytelnicy w ogóle nie bywają, a który jest sercem biblioteki – mowa oczywiście o Dziale gromadzenia i opracowania zbiorów, którego pomieszczenia znajdują się w budynku „Bulioniku” przy ul. Łódzkiej 149. Pracownicy tego działu, jak sama nazwa wskazuje, dokonują zakupów książek i czasopism dla wszystkich kierunków i specjalności naszej uczelni. Dalej zakupione książki bądź pozyskane dary w tym dziale zostają opracowane w katalogach, aby następnie mogły trafić do właściwej agendy biblioteki, gdzie czekają na literaturę nasi czytelnicy.Kolejne wirtualne spacery będą pokazywały agendy wchodzące w skład Działu udostępniania zbiorów, a więc działu, którego głównym celem jest obsługa czytelników. Rozpoczynamy prezentację tego działu od „spaceru” wśród regałów Wypożyczalni Głównej, znajdującej się w budynku Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4a. Wypożyczalnia Główna pełni także funkcję Wypożyczalni Wydziału Nauk Społecznych. Część tej agendy znana jest naszym czytelnikom, ponieważ samodzielnie dokonują wyboru książek wśród regałów tzw. wolnego dostępu. Część magazynową mogą zwiedzić dzięki przygotowanemu pokazowi zdjęć.Jako następną agendę naszej biblioteki prezentujemy Czytelnię Główną, mieszczącą się w budynku Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4a. Czytelnia Główna pełni także funkcję Czytelni Wydziału Nauk Społecznych.


Zdjęcia w materiale poniżej prezentują Bibliotekę Wydziału Nauk o Zdrowiu (czytelnię i wypożyczalnię) znajdującą się w budynku Collegium Medicum przy ul. Kaszubskiej 13. Czytelnicy i sympatycy tej agendy mają możliwość obejrzeć zakamarki, do których na co dzień użytkownicy nie mają dostępu.Zapraszamy na spacer po Bibliotece Wydziału Politechnicznego znajdującej się na Kampusie przy ul. Poznańskiej 201-205. Pierwszy materiał pokazuje Wypożyczalnię Wydziału Politechnicznego mieszczącą się w budynku Collegium Oecologicum.Ostatnią prezentowaną agendą Działu udostępniania zbiorów jest Czytelnia Wydziału Politechnicznego znajdująca się w budynku Collegium Mechanicum przy ul. Poznańskiej.