BIBLIOTEKARZE AKADEMII KALISKIEJ

SKANY DLA CZYTELNIKA

Mimo otwarcia biblioteki dla czytelników i możliwości wypożyczenia książek w wersji papierowej oferujemy naszym użytkownikom usługę skanowania.

Prośbę o wykonanie skanu należy przesłać mailowo (adresy bibliotekarzy znajdują się na stronie biblioteki www.biblioteka.akademia.kalisz.plz podaniem dokładnych danych bibliograficznych poszukiwanej pozycji (przy fragmencie książki: autor, tytuł, rok wydania, strony; w przypadku artykułu z czasopisma: tytuł, rocznik, nr w obrębie rocznika, strony). Skany będą wykonywane wyłącznie z pozycji niedostępnych w wersji elektronicznej w zasobach Biblioteki Akademii Kaliskiej. W przypadku dużego zainteresowania usługą, realizacja zamówienia na skan może być wykonana z opóźnieniem (do dwóch dni od złożenia zamówienia). Maksymalna ilość stron dla jednej osoby – do 50 stron na tydzień.

 Mamy nadzieję, że proponowane rozwiązanie pomoże naszym czytelnikom bezpiecznie dotrzeć do potrzebnych materiałów.

ZASOBY ZDALNE

Mimo otwarcia biblioteki dla czytelników i możliwości wypożyczenia książek w wersji papierowej oferujemy naszym użytkownikom zasoby zdalne prenumerowane przez Bibliotekę Akademii Kaliskiej.

Polecamy dostęp do zasobów elektronicznych, w tym do baz IBUK libra i BIBLIO (dawniej NASBI), które są czytelniami podręczników akademickich w języku polskim. Wejście do zasobów zdalnych ze strony biblioteki (zakładka BAZY). Obecnie umożliwiliśmy czytelnikom korzystanie z baz poza siecią uczelnianą (z domu, urządzeń mobilnych) poprzez system HAN. Logowanie do systemu jest identyczne z logowaniem do swojego konta bibliotecznego. Poza tym, w poszukiwaniu potrzebnych materiałów w zasobach zdalnych pomoże nam multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service (zakładka BAZY, okienko wyszukiwarki u góry). Oczywiście dalej możliwe jest wejście do pojedynczej bazy. Informacje szczegółowe na temat korzystania z sytemu HAN i multiwyszukiwarki EDS na stronie głównej (wiadomości – pokaz slajdów).

Mamy nadzieję, że korzystanie z zasobów zdalnych pomoże naszym czytelnikom bezpiecznie dotrzeć do potrzebnych materiałów.