Baza IBUK libra poleca

Propozycje dla Wydziału Nauk Społecznych

Propozycje dla Wydziału Politechnicznego

Propozycje dla Wydziału Nauk o Zdrowiu

Biblioteka Akademii Kaliskiej poleca czytelnikom serię książek poświęconą medycynie dostępnych w bazie IBUK libra. Cykl „W gabinecie lekarza specjalisty” opracowany został przez polskich lekarzy specjalistów. Proponowane publikacje prezentują najnowszą wiedzę oraz aktualne rekomendacje i standardy w różnych dziedzinach nauk medycznych. Czytelnik znajdzie tu także opisy ciekawych przypadków klinicznych wraz z omówieniem zasad postępowania diagnostycznego i terapeutycznego.

Seria została przygotowana przez wydawnictwo PZWL (Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich).

Publikacje serii „W gabinecie lekarza specjalisty” prenumerowane przez Bibliotekę Akademii Kaliskiej w bazie IBUK libra:

1. Kardiologia. Niewydolność serca,
  2. Dermatologia Nowoczesne leczenie ogólne w dermatologii,
  3. Onkologia. Rak jajnika,
  4. Onkologia. Rak piersi,
  5. Onkologia. Nowotwory płuca i klatki piersiowej,
  6. Onkologia. Rak jelita grubego,
  7. Psychiatria. Zaburzenia psychiczne w schorzeniach somatycznych,
  8. Psychiatria. Depresja i zaburzenia lękowe,
  9. Ginekologia i położnictwo Nietrzymanie moczu u kobiet : podstawy diagnostyki i terapii,
  10. Ginekologia i położnictwo. Endokrynologia ginekologiczna i niepłodność.

Przypominamy, że do bazy IBUK libra logujemy się tak jak do pozostałych baz poprzez system HAN, czyli identycznie jak do swego konta bibliotecznego.

Do baz wchodzimy zawsze ze strony biblioteki www.biblioteka.akademia.kalisz.pl