lis 25, 2021 | Archiwum

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

powoli zbliża się najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Niestety, nie dla wszystkich to czas radości, czas oczekiwany. Dla wielu ludzi święta to dni podkreślające jeszcze dotkliwiej samotność i wszelkie braki, z którymi trudno mierzyć się na co dzień, a które tym bardziej bolą w święta. Nie możemy pomóc wszystkim – to niemożliwe, ale możemy spróbować pomóc wybranym  osobom. Dlatego Biblioteka Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego po raz kolejny zgłosiła swój udział w projekcie Stowarzyszenia WIOSNA – akcji „Szlachetna Paczka”.

Tegoroczną Szlachetną Paczkę przygotowujemy dla samotnego ojca, Pana Zdzisława, wychowującego dwóch synów oraz samotnego Pana Waldemara od wielu lat borykającego się z poważną chorobą, z powodu której opuścili go najbliżsi. Wybrane osoby mieszkają w  Kaliszu lub w pobliżu, mają konkretne potrzeby.

Przed nami trudne przedsięwzięcie, którego nie uda się zrealizować bez pomocy CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ. Szczególnie gorąco prosimy o pomoc naszych czytelników i sympatyków, wszystkich, którym idea Szlachetnej Paczki jest bliska. Potrzeby bowiem są ogromne.

Pan Zdzisław z synami: Kordianem (15 lat) i Danielem (13 lat) – potrzeby:

1. żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, kasza, cukier, mąka, olej, płatki śniadaniowe, słodycze, dżemy, konserwy mięsne i rybne;
  2. ekogroszek – 1 tona;
  3. kurtki zimowe granatowe dla chłopców: Kordian (rozmiar L), Daniel (rozmiar młodzieżowy 170);
  4. środki czystości: mydła/żele pod prysznic, szampony, pasta do zębów, proszki od prania, płyny do płukania tkanin, środki czyszczące, płyn do mycia naczyń;
  5. inna odzież: Zdzisław – spodnie ciepłe, robocze (rozmiar L), kurtka zimowa (rozmiar L)
    Kordian – bluza z kapturem (rozmiar L),
    Daniel – bluza z kapturem (rozmiar młodzieżowy 164);
  6. obuwie: Zdzisław – buty zimowe/kozaki (trapery) i adidasy (rozmiar 44),
    Kordian – buty zimowe i adidasy (rozmiar 43),
    Daniel – buty zimowe i adidasy (rozmiar 41);
  7. materiały szkolne: plecak, piórnik, przybory do pisania, zeszyty;
  8. wyposażenie mieszkania: komplety pościeli (rozmiar 160×200), prześcieradła, koce;
  9. wyposażenie mieszkania: czajnik, komplet noży, duża patelnia (rozmiar 28 cm);
  10. sprzęt do nauki: laptop (starszy chłopiec uczy się w klasie o profilu informatycznym);
  11. inne prośby: Zdzisław – golarka, Kordian – zegarek, Daniel – zegarek.

Potrzeby Pana Waldemara:

1. węgiel;
  2. komoda;
  3. środki czystości: mydła/żele pod prysznic, szampony, pasta do zębów, proszki od prania, płyny do płukania tkanin, środki czyszczące, płyn do mycia naczyń;
  4. żywność trwała: herbata, kawa, dżemy, olej, cukier, konserwy rybne i mięsne, owoce w puszce;
  5. odzież: bluza (rozmiar M), sweter (rozmiar M), spodnie (rozmiar M, pas 80, wzrost 173);
  6. buty zimowe (rozmiar 42);
  7. sprzęt AGD: telewizor, używany laptop lub tablet.

Wszystkie osoby zainteresowane niesieniem pomocy kierujemy do koordynatorek akcji – bibliotekarek: Marioli Napadłek i Beaty Leśnej (Czytelnia Główna, Nowy Świat 4a, tel. 62/7679549; maile: m.napadlek@akademia.kalisz.pl, b.lesna@akademia.kalisz.pl). Wskazane osoby poinformują Was, jakie potrzeby nie zostały jeszcze zrealizowane, na co trwa zbiórka pieniędzy itp.

Swoją pomoc, dary możecie przekazywać do wszystkich agend biblioteki, skąd ostatecznie trafią do Biblioteki Głównej (przy ul. Nowy Świat 4a), gdzie zostaną pięknie zapakowane i przekazane potrzebującym:

• Wypożyczalni i Czytelni Głównej (Collegium Novum) – ul. Nowy Świat 4a, tel. (62) 76-79-649, (62) 76-79-549;
  • Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów – ul. Łódzka 149, tel. (62) 76-79- 552;
  • Wypożyczalni Wydziału Politechnicznego (Collegium Oecologicum) – ul. Poznańska 201-205, tel. (62) 76- 79 -587;
  • Czytelni Wydziału Politechnicznego (Collegium Mechanicum) – ul. Poznańska 201-205, tel. (62) 76-79-577;
  • Wypożyczalni i Czytelni Wydziału Nauk o Zdrowiu (Collegium Medicum) – ul. Kaszubska 13, tel. (62) 76-79-608.

Zakończenie zbiórki11 grudnia br. (sobota)!

Pamiętajmy, że przygotowane przez Nas paczki? to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna, potwierdzenie ważności, a przede wszystkim przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc.?

Szlachetna Paczka jest także ważna dla niosących pomoc – pomagając w grupie poznajemy się, integrujemy, uczymy odpowiedzialności i wyzwalamy dobrą energię płynącą ze wspólnego działania.

Więcej informacji na temat akcji na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/

Szlachetna Paczka w naszej uczelni w 2019 r.

RAZEM NAM SIĘ UDA!