paź 29, 2021 | Archiwum

Szanowni Państwo,

Drodzy Czytelnicy,

przed nami dni poświęcone zmarłym, wspomnieniom, ale i wizytom na cmentarzach. Na wielu z nich znajdują się zabytkowe grobowce ludzi zasłużonych dla danej miejscowości, regionu. Cmentarze to miejsca szczególne, to swoiste świątynie historii, naszej przeszłości. Na pewno taką rolę w Kaliszu odgrywają zabytkowe cmentarze przy Rogatce. Jak co roku na cmentarzach odbywać się będą kwesty. Liczymy na Państwa szczodrość. Nie dopuśćmy, aby ten bezcenny kawałek naszej historii uległ bezpowrotnie zniszczeniu.

Poniżej zamieszczamy apel pani Anny Woźniak, Głównego specjalisty Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Dzień dobry,

1 listopada PTTK O/Kalisz  przy wsparciu Urzędu Miasta organizuje XXI kwestę na ratowanie zabytkowych  cmentarzy przy  Rogatce. Po raz pierwszy kwesta obędzie się na dwóch cmentarzach – tradycyjnie na cmentarzu komunalnym (w godz. 8.00-16.00) i na cmentarzu rzymskokatolickim tzw. Miejskim przy Rogatce (w godz. 8.00-14.00 i 15.00-18.00). Potrzeba zatem wielu wolontariuszy, którzy będą kwestować na obu nekropoliach.

Zapisy wolontariuszy przyjmuje biuro Kaliskiego Oddziału PTTK przy ul. Targowej 2 ˗ pod numerem telefonu 509 360 171, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00, w terminie do dnia 29.10.2021 r. (piątek).